Noha základ života

Dle statistik se více než 90 procent dětí rodí se zdravýma nohama. Díky nesprávné manipulaci s miminkem, nevhodnému obouvání a podceňování cíleného cvičení dnes téměř každý školák „šmajdá“. Mnoho dětí navíc nosí příliš malé boty, má zdeformované nohy a vůbec nechodí naboso.

Naše chodidlo má přitom dvacet šest malých kostí, které nás nosí celý život. Ať už máme padesát nebo sto kilo. Noha nám zajišťuje pevný krok, její špatné postavení ovlivňuje páteř a klouby a jejich případné bolesti. Nejen proto bychom se měli o nohu dobře starat.

Na základě výše uvedených faktů vznikl nápad na projekt Noha základ života. Ten si klade za cíl nejen osvětu prostřednictvím přednášek, ale i praktické odhalení nerovnoměrností v postavení chodidla díky podologickému vyšetření na přístroji Podocam. To vše přímo ve školách a školkách, kam za dětmi vyrážíme nebo v našem centru.

Podologické vyšetření je bezbolestné, krátké a pro děti velmi zábavné.

Co pomůže odhalit podologické vyšetření ?

  • Jak naše noha vypadá, jaké má postavení ve vztahu k vyšším segmentům těla (koleno, kyčel, pánev, páteř,…)
  • Stav podélné a příčné klenby
  • Přesný tlakový snímek chodidla
  • Zatížení a přenos zatížení nohy ve stoji při tlaku na podložku
  • Rozsah pohybu chodidla v jednotlivých kloubech

Cíl projektu

Cílem projektu je jednak funkční diagnostikování práce nohy a stavby těla dětí, předání základních informací rodičům dětí a vytvoření cvičebního programu pro domácí využití, ale i edukace rodičů dětí předškolního věku ve snaze upozornit je na důležitost péče o nožičky jejich dětí, výběr vhodné velikosti a tvaru obuvinavržení cvičení k udržení či navrácení ladného pohybu nohou a případné nasměrování rodičů na odborníky.
Je jasné, jak velký vliv na náš pohybový aparát chůze má.  Stejně jako celé naše tělo, i nohy potřebují správný pohyb a posilovat svalstvo.  Nechte proto sobě i Vašim dětem zkontrolovat chodidla a začněte se změnou ještě dnes.

Máte zájem o naše služby? Konktaktujte nás na 727 990 857.